Čtvrtek, 18 Leden 2018
Svitavy v květnu opět budou žít fotografií PDF Tisk

34. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a Svaz českých fotografů spolu se Střediskem kulturních služeb města Svitavy za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách, Střediska amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Společnosti přátel fotografie bude mít vrchol ve Svitavách v sobotu 10. května 2014. Tady se uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice – 34. národní soutěže amatérské fotografie 2014.

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 44 let.

Seznam vystavujících(Excel)

Celý článek...
 
Česká krajina - místo, kde žiju PDF Tisk

Další ročník soutěže Všichni mohou fotografovat „Česká krajina -  místo, kde žiju“ bude vyhlášen ve čtvrtek, 21. listopadu na večeru, který pořádá Mezinárodní Jazyková Škola O'Key . Večer mimo vyhlášení soutěže bude věnovaný  15. narozeninám školy a otevření autorské výstavy fotografií Natalii Smorodinove - vítězky třetího ročníku fotografické soutěže «Všichni mohou fotografovat».

Celý článek...
 
Národní soutěž amatérské fotografie se představí v Turnově PDF Tisk

V květnu letošního roku se uskutečnil již 33. ročník Národní soutěže amatérské fotografie.V sobotu 8. srpna 2013 bude v galerii Safír v Muzeu Českého ráje v Turnově zahájena výstava oceněných fotografií z kategorie jednotlivců, která potrvá do 6. září 2013. V prosinci pak zde bude možné vidět oceněné snímky, které do soutěže zaslaly fotokluby.

Celý článek...
 
Svitavy v květnu opět budou žít fotografií PDF Tisk
Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 43 let. Letošní  33. ročník bude mít vrchol ve Svitavách v sobotu 11. května 2013. Tady se uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice. 
Celý článek...
 
DRUHÉ POZVÁNÍ NA FOTOGRAFICKOU DÍLNU PIONÝRSKÝ DEN PDF Tisk
Jste fotografové, kteří ještě neviděli jak vzniká klasická "stříbrná" fotografie?
Svaz českých fotografů ve spolupráci s Impulsem Hradec Králové pořádá fotografickou dílnu, kde se mnohé dozvíte.
Přijměte pozvání na druhé setkání fotografů "digitálistů", kteří chtějí nakouknout do tajů klasické analogové fotografie.
Dílna se koná v Hradci Králové o víkendu 4. a 5. května 2013.
O podrobnosti si můžete napsat na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Přjďte porozumnět. Nebudete zklamáni.
Vladimíír Skalický
 
Mistr Svazu českých fotografů PDF Tisk

Představenstvo Svazu českých fotografů stejně jako v minulosti vyhlašuje pro rok 2012  Soutěž o Mistra Svazu českých fotografů.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu  (mají zaplaceny členské příspěvky).

Tematické zaměření soutěžních fotografií není určeno. Předpokládá se, že autor vybere a zašle ucelenou kolekci svých prací, která výstižně charakterizuje jeho současnou tvorbu. Podepsané fotografie je nutné zaslat  na adresu Milan Sedláček NIPOS ARTAMA, Blanická 4, P.O.Box 12, 120 00 Praha 2, nebo přinést osobně na stejnou adresu.

Uzávěrka soutěže je 28. 2. 2013.   Přihláška >>>

Celý článek...
 
Národní soutěž amatérské fotografie SVITAVY a amatérská fotografie vůbec. PDF Tisk
Úvahy o rozlišení amatérské a profesionální fotografie často vyúsťují okřídleným, frázovitým výrokem, že existuje jen jedna fotografie, a to fotografie dobrá. Přesto ale pojem amatérská fotografie je důležitou součástí dějin fotografie u nás. Pro českou fotografii je prolínání profesionální a amatérské fotografie typickým jevem. Hledání nejrůznějších zástupných vyjádření a opisů slova „amatérský“ typu „fotograf ze zájmu“ a podobně bylo časté v prvních porevolučních letech po roce 89. Přes poměrně náhlý zánik veřejné podpory a uznání amatérského umění jako realizace uměleckých ambic „lidu“ se všemi negativními, ale i pozitivními důsledky, je postupně fotograf amatér opět rehabilitován. Situace v amatérské fotografii se postupně přizpůsobuje novým tržním poměrům a fotograf amatér si našel své místo a v podstatě i hrdost na to, že existuje.
 
Celý článek...
 
Současnost amatérské fotografie PDF Tisk

Seminář  na  toto téma uspořádaly Senát ČR, Národní informační a poradenské středisko pro kulturu a Svaz českých fotografů pod záštitou místopředsedy senátu JUDr. Petra Pitharta a senátora Václava  Koukala. Konal 26. června 2012 v Zaháňského salonku Senátu Parlamentu ČR

Nabídl celkový pohled na současnou situaci amatérské fotografie u nás a na Slovensku, na její vztah k profesionální fotografii, její historii v našich zemích, dotkl i financování aktivit amatérské fotografie v celostátním i regionálním měřítku, vztahu ke kulturní politice státu i podpory v rámci programů Evropské unie.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 2 z 5