Úterý, 18 Prosinec 2018
Výsledky Praha fotografická - 16.ročník PDF Tisk Email

Včera odpoledne předal v Brožíkově síni Staroměstské radnice primátor hlavního města doc.MUDr.Bohuslav Svoboda spolu se zástupci sponzorů jednotlivých kategorií a cen – Centrum FotoŠkoda, ExcelFoto, Et Netera, Fast, Foma Bohemia, Nikon, Olympus, Pentax – ocenění vítězům 16. ročníku soutěže Praha fotografická. Starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký  pokřtil při vernisáži výstavy publikaci Současný Josefov vydanou Svazem českých fotografů. Zahájena byla také doprovodná výstava nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové. Výstava Praha fotografická na Staroměstské radnici potrvá do 31.8.2012 (otevřeno po 11-18 hod. út-pá 10-18 hod.)

foto v Galerii fotografií....

VÝSLEDKY 16. ROČNÍKU SOUTĚŽE

PRAHA FOTOGRAFICKÁ

Porota pracovala ve složení: Tomáš Bican, fotograf,  Dana Bleyová, akademická malířka a grafička - předsedkyně poroty,  Ondřej Čihař, Et Netera, Karel Kuklík, fotograf, PhDr. Věra Matějů, Svaz českých fotografů, Ing. Marcela Řezníčková, Foma Bohemia, Milan Sedláček, Nipos Artama, Mgr. Jaroslav Šimon, Magistrát hlavního města Prahy, Ĺubomír Schmida, Zväz slovenských fotografov, Ing.Ondřej Typolt, Olympus, doc. Ing.Jiří Všetečka, fotograf, Olina Zlámalíková, FotoVideo.

CENY V KATEGORIÍCH

Krása Prahy a její proměny Nikon, předával Aleš  Hnídek

1. cena

Zdeněk Tichý: Praha zamlžená – série

2. cena

Miloš Komárek: Tvary města - Most s lucernou, Židle na druhou ­­- série

3. cena

Jaromír Chalabala: Pod poklopem – série

Barbara Havlíková: Kouzlo Prahy – série

Čestná uznání

Karel Čapek: Motiv ze Starého Města

Jaroslav Klouda: Na půli cesty

Michael Komm: Svět Aloise Nebela – série

Lidé v Praze –  Foto Centrum Škoda,  předával Martin Škoda

1. cena

Milena Kaprálová: Luminárium – série

2. cena

Zdeněk Tichý: Surrealistická vernisáž – série

3. cena

Jan Knot: Hry stínů

Čestná uznání

Mirka Hedbávná: Kafkovské variace – série

Zdeněk Tichý: Relax

Problémy Prahy –  Pentax, Pentec, předával Antonín Koubek

1. cena

Zdeněk Tichý: Ochránce nebo Velký Bratr – série

2. cena

Ivo Fišer: Waltrovka – série

3. cena

Jaroslav Kubík: Prostřílená dopravní značka – série

Čestná uznání

Jiří Durdík:  Je to v hajzlu, Nádraží Vršovice – série

Pavel Pola: Zahrádkářská kolonie  - série

Jaroslav Kubík: Ojetý a opravený

Kronika hlavního města – ET  Netera, předávala Tereza Navrátilová

1. cena

Jaromír Chalabala: Loučení – série

2. cena

Lubomír Martínek: Derniéra – série

3.cena

Vítězslav Říha: Phalanx Bamboo – série

Čestná uznání

Jiří Durdík: Koncert – série

Martina Šimková: Perfektní den – série

Milena Kaprálová: Pražské Quadriennale – série

Příroda a Praha -  Excelfoto v zastoupení Libora Škavy předával Milan Sedláček

1. cena

Jiří Durdík: V bludišti

Čestné uznání

Jan Peterec: Pražská pole, Barrandov a Chuchle – série

Současná podoba Vršovic -  FAST předával Jaroslav Vraj

1. cena

Pavel Pola: Bohemians – série

Čestná uznání

Jan Janota: Výlet do Vršovic – série

Pavla Vrbová: Sv. Václav

SPECIÁLNÍ CENY

Cena FOMY za nejlepší černobílé fotografie – předávala ing.Marcela Řezníčková

Radek Síla: Odrazy na hladině Hamerského rybníka – série

Cena OLYMPUSU –  předával Ing. Ondřej Typolt

Jan Knot: HryH

Hry stínů   

Cena FOTOVIDEO

Martin Šašek: Noční běžci – série  

Cena Zväzu slovenských fotografov - v zastoupení Ľubomíra Schmidy  M. Sedláček

Michal Vitásek: Vltavské Nocturno, Mlžné věže

Cena Svazu českých fotografů – předával Milan Sedláček

Eva Stanovská: Kalné nedělní ráno na vršovickém nádraží  - série za


Vystavující autoři

Petra Bambásková

Andrej Barla

Bohumír Bubílek

Ivan Bumba

Karel Čapek

Jiří Černý

Ivanka  Čištínová

Renaud Dejarnac

Vladimír Dinda

Milan Dudek

Jiří Durdík

Pavlína Fátorová

Ivo Fišer

Kateřina Göttlichová

Zbyněk Hasník

Barbara Havlíková

Miroslava Hedbávná

Petr Hokeš

Richard Horák

Jaromír Chalabala

Josef  Janeček

Danuše Jankásková

Jan Janota

Zbyněk Jára

Petr Jílek

Martin  Jílek

Zdeněk Kamrla

Milena  Kaprálová

Jakub   Kencl

Tomáš  Klika

Jan Klimeš

Jaroslav Klouda

Jan Knot

František Kocmich

Miloš   Komárek

Michael Komm

Lukáš   Košek

Michal Kreidl

Jaroslav Kubík

Ondřej Kulhánek

Slavomír Labudek

Milan   Manda

Lubomír Martínek

Magda Minolová

Josef    Nekvasil

František Novák

Pavel    Novotný

Aleš Ostrýt

Jan Parma

Milan   Paukert

Petr Pazour

Jan Peterec

Lukáš   Peterec

Jan Picka

Pavel Pola

Renata Příplatová

Vladimír Raus

Zdeněk  Ráž

Radomír Režný

Vítězslav Říha

David   Salvagnac

Radek  Síla

Veronika Souralová

Eva Stanovská

Martin  Šašek

Pavel    Šedivý

Alice    Šilerová

Martina Šimková

Věra    Široká

Jiří Taišl

Zdeněk  Tichý

Markéta Váňová

Lukáš   Vavrečka

Dagmar Veselková

Hana    Větrovská

Michal Vitásek

Pavla    Vrbová

Alena   Vykulilová

Bohumír Zámečník