Středa, 12 Prosinec 2018
Soutěž FOTOMIX - Amatérská fotografie Plzeň 2011 PDF Tisk Email

Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu ve spolupráci se Svazem českých fotografů vyhlašuje 14. ročník soutěže Amatérská fotografie Plzeň 2011 pod názvem FOTOMIX. Fotografická soutěž je určena pro širokou veřejnost, která se fotografováním nezabývá profesionálně.

 

  • účastnit se mohou všichni fotografové – amatéři ČR
  • zasílat je možné fotografie černobílé, barevné na fotografickém papíře (výstava) + v elektronické podobě formát JPG, kvalitní rozlišení 3 – 5 MG na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 V letošním ročníku jsou vyhlášeny tyto kategorie:

  

1) MÉ NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V LESE

Tato kategorie reaguje na aktuální téma roku 2011 - Mezinárodní rok lesa. Jistě není třeba blíže specifikovat požadavky. Snad každý z nás rád unikne hluku města do ticha lesního porostu a hledá mezi stromy krásná místa. Je to kategorie otevřená a dostupná všem autorům.

 2) MODERNÍ ARCHITEKTURA

Současní architekti často překvapí odvážným pojetím moderních staveb, je tedy důležité se dívat, hledat a hlavně fotografovat. Tato kategorie nabízí možnost nacházet zajímavou moderní architekturu bez omezení státu či kontinentu a podívat se na ni neotřelým způsobem.

 3) ČERNOBÍLÝ PORTRÉT

Čistá klasika. Co jiného dodat.

 4) MAKROFOTOGRAFIE VĚCÍ

Makrofotografie je oblíbená disciplína pro mnoho autorů. Letos však chceme širokou škálu trochu omezit konkrétním určením. Zadívejte se na věci kolem nás, všední i nevšední a zkuste ztvárnit poetiku neživých předmětů.

Propozice a přihlášku naleznete zde:

Hodnocení snímků provede odborná porota ustavená pořadatelem z tvůrců, teoretiků a pedagogů, zabývajících se fotografií.

Harmonogram soutěže:

příjem fotografií ....................................………………. od 1. 9. do 20. 9. 2011 (8,00 – 17,00 hod.)

ateliéry NERUDOVKY,  Klatovská třída 200, Plzeň

hodnocení snímků odbornou porotou..……………………………………………….. pátek 23. 9. 2011

vernisáž, vyhlášení vítězů a předání cen ............... pondělí  10. 10. 2011 v 18 h. v E Centru, Plzeň

výstava fotografií ................................………………od 11. 10. do 10. 11. 2011 v E Centru, Plzeň

 

Kontaktní osoba: Jaroslava Žembová, tel.: 377 421 350, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Přejeme všem fotografům skvělé nápady, neomylné oko a dobré světlo. Těšíme se na vaše fotografie.