Čtvrtek, 24 Květen 2018
Nová výstava v Prostějově PDF Tisk

Svaz českých fotografů a Spolek prostějovských fotografů Vás zvou na výstavu Josef Franc: Stopiča Pečina - kouzelné podzemí, která se koná v prostějovském Atrium Restaurantu, Havlíčkovo nám 1. Výstava potrvá do 2.1.2016.

Celý článek...
 
Desáté výročí Fotoklubu Orlová PDF Tisk
Výstavu k 10. výročí založení Fotoklubu Orlová je možno navštívit do 30. listopadu 2016 v Kulturním domě Orlová. Zahájení 9.11. v 17,30 hod. Členové fotoklubu všechny srdečně zvou. (viz Výstavy)
 
Výstava Setkávání v Turnově PDF Tisk
Od středy 26.října  do 29. listopadu 2016 bude v Galerii Safír, Muzea Českého ráje v Turnově (vstup přes muzejní prodejnu) otevřena výstava přírůstků - darů do Sbírky fotografií Svazu českých fotografů. Výstavu pořádá SČF, Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ s podporou Ministerstva kultury  ČR. Výběr dokumentuje rozšiřování sbírky jako unikátního souboru více než dvanácti tisíc fotografií významných českých a slovenských autorů od počátku 20.století po současnost.
Celý článek...
 
Autogramiada a křest knihy Jiřího Všetečky PDF Tisk
Slavnostní uvedení výpravné barevné publikace Jiřího Všetečky Pražský chodec ve světě se koná ve středu 26. října v 17 hodin v Mramorovém sále Clam- Gallasova paláce, II.patro, Husova 158/20, Praha 1. Autor i Svaz českých fotografů, který je jedním z partnerů,  srdečně zvou.
Celý článek...
 
Živá příroda v Ambitu zahájena PDF Tisk

Sedmá členská výstava věnovaná letos tématu Živá příroda byla 18.10. zahájena v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné, Praha 1, Jungmannovo nám. 18. Otevřeno je  denně 11–18 hodin do 18. listopadu 2016. Všechny milovníky přírody i fotografy srdečně zveme. Součástí členské výstavy je výběr ze sbírky fotografií SČF na přírodní motivy. Zároveň jsou zde vystaveny fotografie ze soutěže Mistr SČF 2016 a také fotografie slovenských kolegů ze Zväzu slovenských fotografov pod názvem Barvy planety.

Celý článek...
 
Výstava Evy Rybářové PDF Tisk
Zveme zájemce na vernisáž výstavy Evy Rybářové s názvem Kurt Hermes, kterou připravila pro prostor Fait Gallery PREVIEW. Vernisáž proběhne ve středu 26. října v 19 hodin na adrese Ve Vaňkovce 2 v Brně. Kurátorkou výstavy je Katarína Hládeková.
Kromě výstavy Evy Rybářové budete moci zároveň navštívit probíhající výstavy Krajiny Václava Stratila a S leskem v očích Matěje Smetany. Na vernisáž navazuje ve 20:30 premiéra nové hry divadla D'EPOG Cherry Cherry Lady. Více informací naleznete v doprovodném programu na webu Fait Gallery.
 
12. evropský festival fotoklubů PDF Tisk

Celý článek...
 
Svitavy v květnu příštího roku budou opět žít fotografií PDF Tisk

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 46 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny.  První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky.  Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž, skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řada dalších), stejně jako se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 56