Úterý, 15 Leden 2019
FOTOEXPO 2017 – v obležení fotografických hvězd! PDF Tisk
Již tuto sobotu 21. 10. v Národním domě na Vinohradech.
Na své si přijdou začátečníci, zapálení fandové ale i profesionální fotografové. Pro všechny, kdo se zajímají o fotografování, je jistě inspirativní potkat se s někým, kdo si již prošlapal cestičku k fotografické slávě a vydláždil ji svými neotřelými snímky s jedinečným rukopisem. Pokud se vám jednou v roce podaří setkat se s několika desítkami takových osobností, je to opravdová událost, na kterou se můžete těšit. A právě takový zážitek na vás čeká na nadcházejícím 5. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017.
Celý článek...
 
Uzávěrka pro členskou výstavu již 15. září !!! PDF Tisk
Připomínáme členům SČF uzávěrku příjmu fotografií na osmou členskou výstavu s tématem  Detail -  15.září 2017 osobně nebo poštou na adrese Nipos Artama, Fügnerovo nám..5, 120 00 Praha 2. Členská výstava, která proběhne v listopadu  2017 v Praze na Jungmannově náměstí, je pořádána formou salónu a každý přihlášený člen svazu s platným členstvím má nárok na umístění alespoň jedné fotografie. Zaslat lze max.5 fotografií, doporučená velikost 30x40 cm a více.

 
IDentita - SČF na 12. ročníku blatenského FOTOFESTIVALU PDF Tisk

Svaz českých fotografů se poprvé zúčastní blatenského festivalu. K letošnímu tématu Identita přispěje výstavou Jak se žilo... ze své sbírky fotografií.  Výstava obrací pozornost k 60.,70., a 80. letům minulého století, z nichž pochází velká většina sbírkových položek, tedy k plodné době dokumentu v české fotografii. Prokazuje, jak politická deformace totalitního režimu souvisela s deformací stylu života, rozdvojením identity jednotlivce mezi žitím doma a navenek, dualitou vyřčeného a nevyřčeného. Důležité pro reflexi poetiky této doby je pochopit řeč jinotajů, specifický humor a někdy i bezděčný ironický přístup k jevům a dění před fotoaparátem. Pohled na situace, které část současníků zažila, ale ti mladší je stejně jako celý životní styl generace svých rodičů a prarodičů znají již jen z vyprávění, nabízí ve výběru široká škála fotografů (viz níže). Výstava se koná od 1.9. do 17.9.2017 v  KOSTELE NANEBEVZETÍ PANNY MARIE v Blatné. Festival s dalším bohatým programem (viz níže) se koná 16. - 17. září 2017. Na této významné fotografické události by žádný zájemce o fotografii neměl chybět.  

 

Celý článek...
 
46. ROČNÍKU RATIBOŘICKÉHO MAPOVÉHO OKRUHU PDF Tisk
Sekce fotografů regionu Náchod, Městský klub v Novém Městě nad Metují,
Klub fotografů Nové Město nad Metují spolek Poznávání,KIS Hronov, Fotoklub Hronov,
Zámek rodiny Bartoň-Dobenín, Nové Město nad Metují vás zvou na vernisáž a vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže
46. ROČNÍKU RATIBOŘICKÉHO MAPOVÉHO OKRUHU 2. 9. od 13 hodin foyer Sálu J. Čapka, Hronov.
Následovat bude setkání s ing. Ctiborem Košťálem na téma „Padesát let s fotografií“.
Poutavé vyprávění o dění kolem fotografie a technické přerody ve vlastní tvorbě.
Malý sál Jiráskova divadla, Hronov. Otevřeno denně 8 – 12, 12.30 - 17 hodin Výstava potrvá do 30. 9.2017
Celý článek...
 
FOTOGRAFIE 2017 PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

 Sekce fotografů regionu Náchod...

Švédská síň a arkáda zámku rodiny Bartoň-Dobenín, N.Město nad Met.

 2.9. - 1.10.2017

 Vernisáž výstavy se koná 2.9.2017

Celý článek...
 
Fotografie 37. národní soutěže PDF Tisk

Podívat se na oceněné fotografie 37. národní soutěže a navštívit zajímavé místo.

To můžete, pokud se vydáte na severní Plzeňsko do města Plasy. V „Sýpce“ zdejšího kláštera jsou od 1. do 25. září vystaveny oceněné fotografie letošního ročníku Národní soutěže amatérské fotografie. (Viz. pozvánka.) A pokud přijedete 9. 9., pak se můžete zúčastnit i dalších akcí „Víkendu fotografie v Plasích“, v rámci kterého bude i vernisáž této výstavy.

VÍKEND FOTOGRAFIE V PLASÍCH

Celý článek...
 
VÍKEND FOTOGRAFIE V PLASÍCH PDF Tisk
Společnost Plasy sobě, Svaz českých fotografů a Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví Plasy pořádají v Plasích (severní Plzeňsko) víkend fotografie v areálu plaského kláštera a jeho blízkém okolí pro členy SČF a další přátele fotografie. Celý tento víkend je zaměřen na fotografování (především architektury), diskuse, přednášky a několik vernisáží. Pro účastníky je připravena možnost navštívit prohlídkovou trasu Kláštera Plasy (zlevněné vstupné) a Centra stavitelského dědictví NTM v Plasích (zdarma v rámci Dne industriálního dědictví).
Termín: 9. - 10. 9. 2017   Další informace o zajímavém programu najdete v tomto "pdf" dokumentu....
 
Pražský pes v Dejvicích PDF Tisk
Zveme vás na výstavu Pražský pes do dejvické kavárny Aperitivo, Praha 6, Na hutích 11. Jde o  výběr z výstavního fondu soutěže Praha fotografická, která již více než dvacet let shromažďuje snímky Prahy, jejích proměn a obyvatel. K životu v hlavním městě nesporně patří i jeho čtyřnozí obyvatelé, které si člověk ochočuje, udržující kontakt městských lidí s přírodou, jejich dobrou pohodu a náladu a koneckonců i fyzickou kondici. Psy najdete na vystavených fotografiích v nejrůznějších souvislostech. Výstavu lze navštívit po celé léto denně 9 -20 hod. Pořádá ji Svaz českých fotografů ve spolupráci s Velpet, s r.o.  http://wellpet.cz/kavarna
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 59