Čtvrtek, 18 Říjen 2018
Několik postřehů k 30. národní soutěži amatérské fotografie 2010. PDF Tisk

Opět je tady polovina května a opět se scházíme na vyhlášení výsledků tentokrát již 30. národní soutěže amatérské fotografie. Není jistě náhodou, že spolu s „Mapovými okruhy“ se jedná o dvě nejstarší soutěžní setkání lidí, pro které je fotografování náplní mimopracovního času. Co do délky trvání sice nemůže Národní soutěž Mapám konkurovat, ale přesto si zaslouží uznání. Vždyť od první soutěže v roce 1970 uplynulo již 40 let a také ve Svitavách se letos  koná již  patnáctý ročník. (Krátké připomenutí minulých ročníků najdete ve druhé části katalogu.)

Celý článek...
 
Prima Náchodská prima sezóna PDF Tisk

Často slýcháme nářky na nedostatek zájmu středoškolské mládeže o umění a vlastní tvorbu. Účast v porotě postupové fotografické soutěže pořádané v rámci studentského festivalu Náchodská prima sezóna mne přesvědčila o opaku. Přihlášených 386 fotografií od 85 autorů ve věku do 21 let  se pohybovalo na slušné úrovni obrazové kultury. Zaslané fotografie svědčily o zaujetí pro věc a většinou i o elementárním poučení z hlediska přípravy a kompozice obrazu. I když poučenost historií fotografie a spoléhání na osvědčené vzory někdy zpochybňovaly původnost fotografií, bylo to možno chápat jako přirozenou součást cesty k vlastnímu uměleckému vyjádření. V celkové kolekci přesto nechyběly originální nápady, schopnost vážněji přemýšlet nad zvoleným tématem a obrazově jednoznačně je ztvárnit. O tom svědčí skutečnost, že porota vybrala téměř třetinu prací k nominaci na výstavu.

Celý článek...
 
MISTR SVAZU ČESKÝCH FOTOGRAFŮ 2009 - jak to dopadlo? PDF Tisk
Soutěž o Mistra SČF je jednou z nejstarších soutěží pořádaných pro fotografy u nás. Její počátky spadají do 40. let minulého století, kdy ji pořádal tehdejší Svaz československých klubů fotografů amatérů, na jehož historii i koncepci navázal současný Svaz českých fotografů. Soutěž byla několikrát   obnovena: v 70. letech, v druhé polovině 90. let a konečně v roce 2007, kdy byla opět po odmlce vyhlášena v souvislosti s rozšířením činnosti svazu a otevřením vlastní výstavní síně – Galerie SČF v Kollárově ulici na Praze 8.
Celý článek...
 
RODINA SVAZU ČESKÝCH FOTOGRAFŮ PDF Tisk
Svaz českých fotografů  si Vás dovoluje pozvat na zahájení členské výstavy na téma Rodina, které se koná v pátek 9. dubna 2010 v 17 hodin v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné, Jungmannovo nám. 18, Praha 1. 
V rámci slavnostního programu vernisáže bude předán titul Mistr SČF a diplomy 10 kandidátům Mistra SČF.      Foto z vernisáže>>>>
Celý článek...
 
Galerie SČF - upozornění ! PDF Tisk
Upozorňujeme všechny potencionální návštěvníky galerie SČF, že tato je z důvodu příprav výstav v jiných prostorách, nyní uzavřena. Otevřena bude zahájením další výstavy - Mistr Svazu českých fotografů - 12.4.2010. Pozvánka  - viz. "Výstavy"
 
Členská výstava na téma Rodina PDF Tisk
Vystavující autoři na členské výstavě SČF na téma "Rodina":
Andrej Barla, Irena Bucharová, Karel Čapek, Josef Čermák, František Dostál, Ludmila Dušková, Jaromír Hvižď, Iva Gantnerová, Kateřina Göttlichová, Štěpán Holčák, Michal Hron, Jiří Chmelík, Vladislav Jasiok, Jaroslav Klásek, Tomáš Klika, Miloš Komárek, Pavel Křepinský, Jan Kufa Kičeřok, Václav Lahovský, Lubomír Martínek, Anna Masníková, Světlana Mazepina, Jaroslav Mejvald, Jan Pakosta, Olga Persson, Zdeněk Ráž, Eva Rusová, Milan Sedláček, Karel Slánský, Jiří Synek, Vladimír Skalický, Eva Stanovská, Duško Šajkovič, Jaroslava Šálková, Jarmila Šmerhová, Martina Šimková, Věra Široká, Antonín Špát, Jiří Tondl, Vít Vaďura, Lukáš Vavrečka, Hana Větrovská, Pavla Vrbová, Jiří Všetečka, Alena Vykulilová, Bořek Zasadil, Karel Zakar, Marta Zelenská, František Zemek, Jiří Zerzoň.

 
PRAHA FOTOGRAFICKÁ - upozornění! PDF Tisk
Všechny případné další potencionální účastníky  PRAHY FOTOGRAFICKÉ upozorňujeme, že uzávěrka soutěže byla posunuta na 15.4.2010.
 
Upozornění členům SČF... PDF Tisk
Prosíme veškeré členstvo SČF, aby nezapomnělo přispět čl.příspěvkem pro letošní rok. Po neblahých zkušenostech z minulých let se předsednictvo dohodlo, že hotové legitimace pro letošní rok bude poštou zasílat až po objevení se platby na bankovním účtu případně po osobní platbě např. v galerii Svazu. Blíže viz článek "Nový rok 2010" níže. Veškerá agenda a legitimace včetně poštovného nejsou zdarma a není ji možno hradit z vlastních prostředků. Předem děkujeme za pochopení situace.
 
« ZačátekPředchozí5152535455565758DalšíKonec »

Strana 57 z 58