Čtvrtek, 18 Říjen 2018
Retrospektiva Andreje Barly PDF Tisk

Svaz českých fotografů a Karlin Group si Vás dovolují pozvat na zahájení  výstavy Andrej Barla: Retrospektiva, které se koná dne 14.července 2010 v 18 hodin v Galerii Svazu českých fotografů.Výstava je součástí projektu Historie a současnost SČF podpořeného Ministerstvem kultury ČR a hlavním městem Prahou, Potrvá do 7.8. 2010.

 
Workshop Braník a Podolí PDF Tisk

Zveme všechny fotografy Prahy k účasti na workshopu Přítomnost Braníka a Podolí. Přihlásit se lze na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   nebo přijít rovnou na první soustředění workshopu, které proběhne v neděli 27. června 2010 od 10 hodin. Sraz na adrese Pod Vyšehradem 1, Praha 4, zastávka tramvaje Podolská vodárna. Po úvodním seznámení s podmínkami workshopu bude následovat cca dvouhodinová procházka po lokalitě, již povede s odborným výkladem známý kunsthistorik PhDr. Vladimír Czumalo z Katedry kulturologie FF UK a FAMU. Při ní budou vytipována místa k fotografování.

 

Celý článek...
 
Solarizovaná Praha PDF Tisk

Vladimír Sirůček

Originální   obrazy   Prahy,   které   představuje  tato   výstava   velkého  milovníka a znalce našeho velkoměsta a jeho neúnavného, téměř osobního fotografa, vznikly pomocí tzv. Sabatierova efektu. Tento fotografický trikový proces byl  nazván podle nositele Nobelovy ceny, francouzského chemika a vědce Paula Sabatiera (1854-1941).

Celý článek...
 
OCENĚNÍ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE PDF Tisk

Cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii převzal letos z rukou ministra kultury  po Ladislavu Rosíkovi (2006), Františku Dostálovi (2008) profesor Ludvík Baran – dlouholetý pedagog, teoretik a historik fotografie.  Jako skvělý  vysokoškolský učitel stál u zrodu výuky fotografie na FAMU a ovlivnil svým přístupem řadu jejích studentů. Jeho nezapomenutelné přednášky a semináře u příležitosti fotografických soutěží a výstav daly mnohým amatérským autorům podnět k vážnému zamyšlení nad vlastní tvorbou, byly pro ně inspirací i neformální školou.

Celý článek...
 
PRAHA DŘÍVE A NYNÍ – SOUČASNÝ SMÍCHOV PDF Tisk

Ve čtvrtek 6. května 2010 proběhl v Podnikatelském centru Prahy 5 křest katalogu Současný Smíchov. Kmotry byli  režisér Juraj Herz a generální sekretář Řecké atletické federace Panagiotis Dimakos.

Katalog je výsledkem workshopu a výstavy na téma Současná tvář Smíchova, který byl začleněn do cyklu Praha dříve a nyní, v jehož rámci byl v roce 2007 uspořádán stejně koncipovaný workshop s výstavou a katalogem na téma Dnešní Karlín a v roce 2008 na téma Dnešní Žižkov. Tento projekt tedy realizuje Svaz českých fotografů již několik let.  Spolu s připravovaným Současným Bráníkem a Podolím tak vytváří široce koncipovanou kroniku metropole.  Vydané katalogy je možno si  v originále zakoupit v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy katalogů si lze prohlédnout z odkazů Karlín, Žižkov.
Vydané katalogy je možno si v náhledu prohlédnout zde
 
Stejně jako Náchodská Prima sezona skončil i Junior SČF 2010. PDF Tisk

I druhá postupová soutěž pro mladé fotografy do 21 let skončila.

Porota ve složení PhDr. Věra Matějů – předsedkyně SČF

MVDr. Rudolf Němeček člen poroty Náchodská Prima sezona

Milan Sedláček – NIPOS-ARTAMA

hodnotila 12 dubna 2010 došlých 120 fotografií, které zaslalo 23 autorů.

Celý článek...
 
Další ročník Náchodské Prima sezony je za námi. PDF Tisk

I při XIII. Náchodské Prima sezoně se sešli mladí fotografové, aby se dozvěděli výsledky letošní soutěže, společně zhodnotili zaslané snímky a také si rozšířili své vědomosti o fotografii.

A věřte, že bylo co hodnotit. Vždyť letošní soutěže se zúčastnilo 85  středoškoláků a 7  kolektivů,  dohromady poslali 386 fotografií. Porota měla složitou práci, protože úroveň snímků,  jak po stránce námětů tak i technického zpracování,  byla rozhodně vyšší než v minulém ročníku. (Postřehy předsedkyně poroty PhDr. Věry Matějů jsou uvedeny v článku Prima Náchodská Prima sezona.)                                                     

Celý článek...
 
Po 40 letech již 30. ročník Národní soutěže amatérské fotografie PDF Tisk

Ve Svitavách se v sobotu 15. května 2010 uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy 30. ročníku největší amatérské fotografické soutěže v České republice  –  30. národní soutěže amatérské fotografie 2010.

Letošního ročníku se v šesti kategoriích zúčastnilo 143 autorů a 11 kolektivů, kteří poslali 992 soutěžních fotografií. Tak jako v minulých letech předcházely jednání celostátní poroty dvě postupové soutěže pro mládež do 21 let Náchodská Prima sezona a Junior SČF. (Z těchto soutěží do Národní soutěže postupují pouze vítězové.)

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí5152535455565758DalšíKonec »

Strana 56 z 58