Středa, 12 Prosinec 2018
Výstava v Galerii SČF prodloužena do 20.listopadu PDF Tisk

Výstava Jak se žilo za socíku: 60.,70., a 80. léta minulého století vážně i nevážně nabízí nový výběr ze Sbírky Svazu českých fotografů. Spojovací nití vybraných snímků není žánr nebo technika, jak tomu bylo v předchozích průřezových výstavách, ale jejich obsah a doba, ve které vznikly. Pozornost se obrací k období, z něhož pochází velká většina sbírkových položek, k plodné době dokumentu v české fotografii.

Celý článek...
 
Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk

Účastníci workshopu věnovaného Braníku a Podolí se sejdou již na čtvrtém soustředění, kde bude provedeno hodnocení a výběr fotografií na výstavu. Soustředění proběhne v úterý 2. listopadu 2010 od 17 hodin v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy pořízených fotografií vezměte ssebou na CD či USB. Vybrané fotografie bude nutno dodat do 20.11.2010 ve výstavní podobě, velikost 30x40cm. Pro katalog bude proveden výběr z výstavních fotografií a předpokládá se dodání těchto snímků v digitální podobě. Těšíme se na vás i vaše fotografie. Pro informace scf "zavináč" scf.cz nebo tel.721843942. Náhledy snímků z workshopu, které jsme dosud obdrželi, najdete zde.

 
K.H.Mácha - workshop PDF Tisk
Všichni účastníci workshopu, kteří mají připraveny fotografie k výběru je mohou poslat k prezentaci na našich webových stránkách. Budou ke shlédnutí pod jménem autora v galerii "Téma K.H.Mácha".
První příspěvky jsou již uvedeny a odkaz je z pravého menu " Informace" dole " K.H.Mácha - Galerie".
U příležitosti probíhajícího workshopu na téma K.H.Mácha byla zřízena nová schránka - E mail adresa pro posílání pořízených  fotografií. Adresa je scfmacha"zavináč"scf.cz. Prosíme proto, aby všichni, kdo budou posílat snímky na Svaz užili této Email adresy. Děkuje redakce SČF.
 
Amatérská fotografie Plzeň 2010 PDF Tisk

Soutěž pořádaná ve spolupráci se Svazem českých fotografů může opět uzavřít další kapitolu své historie. Letošního 13. ročníku se zúčastnilo 76 fotografů a sešlo se 506 snímků. Soutěžilo se v pěti kategoriích.

Celý článek...
 
Mistr Svazu českých fotografů PDF Tisk

Představenstvo Svazu českých fotografů, stejně jako v minulosti, vyhlašuje pro rok 2010 Soutěž o Mistra Svazu českých fotografů. Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu (mají zaplaceny členské příspěvky). Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20x30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Snímky nesmí být starší 2 let. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.

Celý článek...
 
S fotografy po stopách Karla Hynka Máchy PDF Tisk

Zveme všechny fotografy, milovníky Máchova díla, Máchova kraje a romantických souvislostí k účasti na workshopu S fotografy po stopách K. H. Máchy pořádaném Svazem českých fotografů k 200.výročí básníkova narození. Základem pro fotografování bude poznání krajiny spojené s díly a životem básníka. Předpokládá se motivace místy, ale i vlastní tvůrčí práce inspirovaná básníkovým dílem.                                 < z Máchova díla pro inspiraci>

Celý článek...
 
Snímky na kolejích PDF Tisk

Pavel Křepinský zve na putovní výstavu svých fotografií "Jak se natáčí na dráze aneb Václav Žmolík ve Světě na kolejích". Snímky byly pořízeny při natáčení televizního měsíčníku Svět na kolejích a nabízejí možnost nahlédnout do zákulisí vzniku pořadu o dráze. Výstavu najdete: 21.9. - 1.10. na nádraží Olomouc, 2.10. - 12. 10. v Praze na Masarykově nádraží, 13.10. - 23.10. na hlavním nádraží Brno, 24.10. - 1.11. na plzeňském hlavním nádraží.

 
Třetí procházka po Braníku PDF Tisk
Již potřetí se sešli  účastníci workshopu Braník a Podolí na procházce lokalitou s výkladem kunsthistorika dr. Vladimíra Czumaly. Přidány další "fotografické úlovky", zatím pracovní výběr. Tentokrát lilo jako z konve....
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 55 z 59