Úterý, 25 Září 2018
K.H.Mácha - workshop PDF Tisk
Všichni účastníci workshopu, kteří mají připraveny fotografie k výběru je mohou poslat k prezentaci na našich webových stránkách. Budou ke shlédnutí pod jménem autora v galerii "Téma K.H.Mácha".
První příspěvky jsou již uvedeny a odkaz je z pravého menu " Informace" dole " K.H.Mácha - Galerie".
U příležitosti probíhajícího workshopu na téma K.H.Mácha byla zřízena nová schránka - E mail adresa pro posílání pořízených  fotografií. Adresa je scfmacha"zavináč"scf.cz. Prosíme proto, aby všichni, kdo budou posílat snímky na Svaz užili této Email adresy. Děkuje redakce SČF.
 
Amatérská fotografie Plzeň 2010 PDF Tisk

Soutěž pořádaná ve spolupráci se Svazem českých fotografů může opět uzavřít další kapitolu své historie. Letošního 13. ročníku se zúčastnilo 76 fotografů a sešlo se 506 snímků. Soutěžilo se v pěti kategoriích.

Celý článek...
 
Mistr Svazu českých fotografů PDF Tisk

Představenstvo Svazu českých fotografů, stejně jako v minulosti, vyhlašuje pro rok 2010 Soutěž o Mistra Svazu českých fotografů. Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu (mají zaplaceny členské příspěvky). Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20x30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Snímky nesmí být starší 2 let. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.

Celý článek...
 
S fotografy po stopách Karla Hynka Máchy PDF Tisk

Zveme všechny fotografy, milovníky Máchova díla, Máchova kraje a romantických souvislostí k účasti na workshopu S fotografy po stopách K. H. Máchy pořádaném Svazem českých fotografů k 200.výročí básníkova narození. Základem pro fotografování bude poznání krajiny spojené s díly a životem básníka. Předpokládá se motivace místy, ale i vlastní tvůrčí práce inspirovaná básníkovým dílem.                                 < z Máchova díla pro inspiraci>

Celý článek...
 
Snímky na kolejích PDF Tisk

Pavel Křepinský zve na putovní výstavu svých fotografií "Jak se natáčí na dráze aneb Václav Žmolík ve Světě na kolejích". Snímky byly pořízeny při natáčení televizního měsíčníku Svět na kolejích a nabízejí možnost nahlédnout do zákulisí vzniku pořadu o dráze. Výstavu najdete: 21.9. - 1.10. na nádraží Olomouc, 2.10. - 12. 10. v Praze na Masarykově nádraží, 13.10. - 23.10. na hlavním nádraží Brno, 24.10. - 1.11. na plzeňském hlavním nádraží.

 
Třetí procházka po Braníku PDF Tisk
Již potřetí se sešli  účastníci workshopu Braník a Podolí na procházce lokalitou s výkladem kunsthistorika dr. Vladimíra Czumaly. Přidány další "fotografické úlovky", zatím pracovní výběr. Tentokrát lilo jako z konve....
Celý článek...
 
Fotosekáč PDF Tisk
Tuto středu (22.9.) od 18 hodin se v galerii Fotografic ve Sříbrné 2, Praha 1, uskuteční velký výprodej fotek. Vyprazdňují se sklady, kufry a šuplíky, a proto si budete moci pořídit originální fotografie všech možných rozměrů a motivů za vskutku symbolické ceny. Staré výstavní kolekce, zkoušky, fotky ze soutěží, nepovedené i povedené kousky, barevné, černobílé, na rc, barytu, na plátně, krajiny, dokument, akty, pražské motivy, ovoce, zelenina, portréty. Ceny se budou pohybovat většinou od 50 do 500 Kč, ale jako ve správném secondhandu nebudou chybět ani "hrabárny" po 10 či 20 Kč. Fotosekáč bude ve Fotograficu trvat až do neděle 26.9.
 
Ostravský fotografický podzim 2010 PDF Tisk
Fotoklub právě slaví 25.výročí svého založení. Součástí tohoto mezníku je nejen jubilejní 50. setkání fotografů, ale také rodící se fotofestival s názvem Ostravský fotografický podzim 2010. Ostrava se tak může zařadit po bok mnoha evropských metropolí. První ročník Ostravského fotografického podzimu, který iniciovali členové klubu a na němž se podílí řada předních ostravských galerií a tvůrců, je pestrou paletou fotografické tvorby, která mapuje nejen legendy ostravské fotografie, ale také mladé tvůrce i studenty oboru fotografie. V této směsici se členové Fotoklubu Ostrava prezentují také vlastní klubovou výstavou. Ta je pro jednotlivé členy fotoklubu příležitostí k vlastní sebereflexi uplynulého období tvorby.
Srdečné zveme k návštěvě.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí51525354555657DalšíKonec »

Strana 54 z 57