Středa, 12 Prosinec 2018
Křest knihy„Od sportu fotografického k umělecké fotografii“ PDF Tisk

 Přijďte spolu s námi „přivítat“ knihu „Od sportu fotografického k umělecké fotografii“ autorů Pavly Vrbové a Josefa Mühldorfa, kterou vydalo Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS). Křest se uskuteční 26. ledna 2011 v Literární kavárně Knihkupectví Academia, Praha 1, Václavské nám. 34  v 17. hodin.

Celý článek...
 
Výstava S fotografy po stopách K.H.Máchy prodloužena PDF Tisk
Výstava v Galerii Svazu českých fotografů věnovaná výsledkům workshopu k 200.výročí narození slavného českého básníka je prodloužena do 15.1.2011. Všechny, kdo ji dosud neviděli, srdečně zveme.
 
Dobré světlo do nového roku PDF Tisk
Děkujeme všem, kdo nám poslali PF a  přání do nového roku, a přejeme také všem našim příznivcům mnoho štěstí, zdraví, osobních i  pracovních úspěchů, krásné fotografie a hlavně dobré světlo v celém roce 2011.
Vaše předsednictvo SČF
 
Autor Svazu českých fotografů – ASČF PDF Tisk

Pravidla pro udělení titulu

Titul Autor Svazu českých fotografů se uděluje autorům, jejichž autorská tvorba dlouhodobě prokazuje vysokou uměleckou a estetickou úroveň i technické provedení a je prezentována jak na národních, tak mezinárodních výstavách. Titul uděluje SČF svým členům. Výjimečně je možno udělit titul ASČF osobnostem české fotografie, které nejsou členy SČF, ale jejich význam a úloha v české fotografii je nepopiratelná. Titul může být udělen jen fotografům za jejich tvorbu.

Celý článek...
 
VÝSTAVA S FOTOGRAFY PO STOPÁCH K.H.MÁCHY PDF Tisk

Výstava je výsledkem fotografického workshopu pořádaného Svazem českých fotografů k 200. výročí narození slavného a originálního českého básníka, jenž proslul láskou ke krajině, putování a objevování a jenž cestu povýšil na filozofickou kategorii při hledání smyslu lidského života.

Cílem workshopu bylo fotografické prozkoumání krajiny spojené s Máchovými díly, životem a cestami. Ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK, konkrétně doc. dr. Dušanem Prokopem z Katedry kulturologie, autorem rozsáhlé publikace o Máchově Máji, byla vytipována místa, která Mácha navštívil nebo je zmiňuje ve svých básních a prózách. Záměrně s tendencí vybírat méně obvyklá, v obecném povědomí nezakotvená místa nebo u známých a proslulých lokalit upozornit na neobvyklé pohledy.

Celý článek...
 
Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2011 PDF Tisk
Jako každý rok, je připravována Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2011. Souběžně stejně tak soutěž Junior pro mladé autory. Poslání soutěží, propozice a vyhlašované soutěžní kategorie - témata, včetně přihlášek, jsou dostupné na následujících odkazech.
 
Praha dříve a nyní - Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk

Výstava v Galerii Svazu českých fotografů nabízí výsledky fotografického workshopu Přítomnost Braníka a Podolí, který je již čtvrtým v rámci cyklu Praha dříve a nyní (2007 - Nový Karlín, 2008 - Dnešní Žižkov, 2009 - Současný Smíchov). Každý z workshopů byl ukončen výstavou a byl k němu vydán katalog. Jako celek vytvářejí široce koncipovanou fotografickou kroniku hlavního města, jejímž smyslem je zachytit stále se měnící podobu města a zachovat ji pro paměť generací. Změny jsou tak rychlé, že na výstavě po několika měsíční fotografování lze najít objekty a zákoutí, která už neexistují.

Vystavující autoři: Karel Čapek, Hana Čížková, Vladimír Dinda, František Dostál, Kateřina Göttlichová, Jiří Hanák, Josef Janeček, Milena Kárná, Renáta Klesnilová, Jan Klimeš, Pavel Křepinský, Milan Paukert, Petr Pokorný, Zdeněk Ráž, Milan Sedláček, Vladimír Skalický, Pavlína Staňková, Eva Stanovská, Martina Šimková, Pavla Vrbová, Alena Vykulilová.

Vydané katalogy je možno si v originále zakoupit v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy katalogů si lze prohlédnout z odkazů obrázků >>>

 

Celý článek...
 
Uzávěrka pro workshop Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk
Příjem fotografií pro výstavu účastníků  workshopu Přítomnost Braníka a Podolí bude uzavřen 20. listopadu 2010. Fotografie formátu  30x40 cm, je třeba doručit do Galerie SČF. Máte-li pochybnost, které fotografie dodat, zavolejte na tel. 721843942,  kde se lze domluvit i o případných změnách formátu. Později dodané fotografie nebudou na výstavu zařazeny.
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 54 z 59