Středa, 16 Leden 2019
Zpomal, je tu "60." PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

 Ruda Fukal & Zdeněk Knapik

Městská galerie Otrokovice

19.3 -15.4.2018

Vernisáž se koná 19.3. v 18.00 hod.

Celý článek...
 
Praha a její proměny aneb Z Karlína do Podolí PDF Tisk

Výstava na Staroměstské radnici ( 15.3.- 2.4.2018 ) vznikla v rámci cyklu Praha dříve a nyní jako připomenutí fotografické kroniky měnících se částí  Prahy, kterou již více než deset let skládá práce fotografů při Svazu českých fotografů navazující na fotografie účastníků soutěže Praha fotografická v kategoriích věnovaným městským částem.V rámci postupující kroniky města byly dosud zpracovány  – Karlín, Žižkov, Smíchov, Braník a Podolí, Vršovice, Vinohrady, Letná a Bubny, rozpracovány jsou Střešovice a Hlubočepy. Fotografování probíhá již řadu let pod odborným vedením kunsthistorika a historika architektury Vladimíra Czumala, organizátorkou je Věra Matějů. Na kontě této akce je v letošním roce šestnáct výstav v renomovaných i méně známých galeriích, v Praze, mimo ni  i v zahraničí, osm publikací a archiv čítající přes tisícovku fotografií.Jednotlivé publikace je možno si prohlédnout zde - pravý sloupec.

Více informací a foto:https://www.informuji.cz
Celý článek...
 
8. FOTOPLÁTNO PLASY 2018 PDF Tisk

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,

chtěl bych Vás opět pozvat k účasti na dalším ročníku fotografické přehlídky velkoformátové fotografie na plátně, tentokrát již s pořadovým číslem OSM, tradičně v sýpce Kláštera Plasy.

V průběhu celé návštěvní sezóny se budou v areálu kláštera konat též další výstavy, přehlídky a akce s fotografickou tématikou. Letošní sezóna v sýpce bude zahájena 5.7.2018 vernisáží fotoplátna, v průběhu sezóny bude několik dalších výstav, speciálních hostů, setkání, přednášek a koncertů, vše se zaměřením na Plasy, region a především fotografii a též na architekturu, která je v Plasích všude kolem nás. Na všechny akce jste srdečně zváni a budete včas informováni o jejich konání a programu.

Pokud Vás pozvánka na velkoformátovou fotografii oslovila, plyne z toho jedna důležitá informace pro Vás, pro Tebe a následně i případný úkol – viz harmonogram akce.
Ivo Kornatovský
 
Uzávěrka soutěže Praha fotografická se blíží !!! PDF Tisk
Připomínáme, že do uzávěrky 22. ročníku soutěže Praha fotografická zbývá jen týden. Nezapomeňte své snímky poslat nebo doručit na adresu Svaz českých fotografů, Fugnerovo náměstí 5 Praha 2, do 28.února 2018. Přihlášky v pravém sloupci těchto stránek.
 
Pavel Zubek - výstava fotografií HOMO INDUSTRIA PDF Tisk

Pavel Zubek bude vystavovat fotografie s industriální tématikou pod názvem HOMO INDUSTRIA v Bystřici nad Olší v galérii Šíp, kterážto se nachází v Domově s pečovatelskou službou a veřejnosti je otevřena denně od 10:00 do 17:20.

Termín trvání výstavy je od 2.3.2018 do 20.4.2018. Vernisáž je od 17:00 2.3.2018

"Současná výstava HOMO INDUSTRIA  je složena z jakýchsi tří bloků věnujícím se člověku v pracovním prostředí. Nosnou části výstavy jsou portréty, které nejde jen tak lehce udělat, protože se zaměstnanci různých továren prostě fotit nechtějí, a to je škoda! V druhé třetině se divák může podívat do samotného výrobního procesu, kde je opět člověk zasazen přímo do výroby nebo dokonce sám něco tvoří. Poslední ukázkou je člověk položen do PROSTORU, kde jakoby přímo ani nebyl, ale přesto je jeho přítomnost nutná, jelikož právě on řídí ta monstra, která mu pomáhají vyrobit železo, ocel a následné produkty z těchto komodit.", hovoří autor výstavy

 
Nefunkční registrace PDF Tisk
Toho času je nefunkční možnost  nové registrace na naše webové stránky. Příčina není zatím zcela známá, ale pracujeme  na odstranění SW chyby. Všem se omlouváme za nepříjemnost.
webmaster
 
Cena Praha fotografická 2018 PDF Tisk
Velká mezinárodní  fotografická soutěž  Cena Praha fotografická je určena všem fotografům Prahy a jejích událostí. Letos koná již ve 22.ročníku. Přihlásit  do tohoto ročníku lze snímky, které vznikly po1. únoru 2017. Soutěží se ve třech stálých - Krása Prahy, Lidé v Praze, Problémy Prahy - a dvou speciálních kategoriích - Kronika hlavního města, Hlubočepy. Novinkou letošního ročníku je kategorie ZACHYCENO MOBILEM – mimořádná událost, která se odehrála v Praze a kterou se podařilo zachytit jen díky fotoaparátu v mobilu. Soutěž vyvrcholí výstavou na Staroměstské radnici. Přihlášku do soutěže a bližší podmínky účasti najdete zde.
 
Hezké Vánoční svátky a PF 2018 PDF Tisk

Dovolujeme si Vám popřát hezké a požehnané prožití Vánoc, štěstí, zdraví, spokojenost a množství krásných fotografií  a ispirativních zážitků v novém roce. Děkujeme za aktivní přístup k akcím Svazu českých fotografů v roce 2017 a věříme, že i v příštím roce se budeme často setkávat.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 5 z 59