Úterý, 15 Leden 2019
Krajina lehce nostalgická PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Hana Bartošová 

Společenský dům Neratovice

14.5. - 15.6.2018l

Celý článek...
 
Chcete vidět kvalitní fotografie? Pak určitě přijeďte do Svitav. PDF Tisk
Opět po roce  se v sobotu 12. května sešlo přes 200 fotografů při příležitosti vyhlášení výsledků 38. národní soutěže amatérské fotografie a zahájení výstavy ve Svitavách. Ocenění se uskutečnilo  v Ottendorferově domě a zahájení výstavy pak v Městském muzeu a Galerii. Na výstavu porota vybrala 230 fotografií od 95 autorů.
Celý článek...
 
Ocenění SČF za zásluhy o fotografii PDF Tisk
Ocenění za přínos a zásluhy o fotografii udělené Svazem českých fotografů bylo 12.5.2018 předáno ve Svitavách u příležitosti slavnostního vyhlášení výsledků 38. ročníku národní soutěže amatérské fotografie. Nositeli ocenění jsou Jan Anděl a František Dostál. Jejich originální fotografická tvorba se snoubí s teoretickým a organizačním přínosem fotografii.
foto...
Celý článek...
 
Klasická panoramata Tomáše Vitovského v Czech Photo Centru PDF Tisk

Vzpomínková výstava Tomáše Vitovského -  Praha v klasickém panoramatu bude zahájena  24. 5. 2018 v 18 hod. v Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha – Stodůlky). Obrazy Tomáše Vitovského, které zachycují Prahu klasickou analogovou metodou v panoramatickém formátu, budou vystaveny v malé výstavní síni do 10.6.2018. Přijďte zavzpomínat na fotografa, který byl „kronikářem proměn města  Prahy“ a svou práci vždy chápal jako poslání. Kurátorkou výstavy je Věra Matějů.

Více:  https://www.czechphoto.org/detail-programu/793-144/tomas-vitovsky-praha-v-klasickem-panoramatu/

 Zároveň je ve velké výstavní síni k vidění výsledek grantové práce v rámci soutěže Czech Press Photo  - výstava Jiřího Šebka -  Chrámy nové doby.

Více: https://www.czechphoto.org/detail-novinky/803-63/jiri-sebek-chramy-nove-doby/

 
V květnu budou Svitavy opět žít fotografií. PDF Tisk
38. ročník Národní soutěže amatérské fotografie vyvrcholí v sobotu 12. května 2018 v Ottenderfově domě ve Svitavách, kde se od 10,30 hodin uskuteční vyhlášení výsledků a předání ocenění. Samotná výstava se koná v Městském muzeu Svitavy, která bude slavnostně otevřena 12. 5. 2018 od 12 hodin. Po zahájení proběhne seminář se členy poroty.
Celý článek...
 
Praha fotografická již jen týden PDF Tisk
Poslední týden zbývá na návštěvu výstavy 22. ročníku soutěže Praha fotografická v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Výstava poskytuje příležitost se inspirovat vystavenými snímky, hlasovat pro svého favorita  a uvažovat o účasti v příštím ročníků. Účastníci mají možnost si vyzvednout nevystavené fotografie a katalog.
 
Ocenění soutěže Praha fotografická předána PDF Tisk
Slavnostním předání ocenění byla ve čtvrtek zahájena výstava vítězných a vybraných fotografií 22. ročník ročníku soutěže a Praha fotografická 2018 na  Staroměstské radnici v Praze , Křížová chodba a Rytířský sál, od 6.4. - 28.4.2018.Zaslané fotografie hodnotila sedmičlenná porota v čele s  fotografem Andrejem Reiserem. V kategoriích udělila 1., 2. a 3. cenu a 12 čestných uznání. Hlavní cenou napříč kategoriemi je Cena primátorky hlavního města Prahy, kterou letos získala Marcela Kybalová za snímek Cesta na Měsíc. Dále byla udělena Cena Foma Bohemia za nejlepší černobílou fotografii (Lukáš Janičina: Kavárna Slávie), Cena Olympus za experimentální fotografii (Jaroslav Klouda: Rozloučení s Prahou), Cena Svazu českých fotografů (Vojtěch Drs: Nehleď na umělce), Cena Zväzu slovenských fotografov (Jaroslav Kalous: S úsměvem). Starosta Městské části Praha 1 ocenil jako každoročně fotografii vybranou návštěvníky předešlé výstavy (Petr Kalousek: Mlha nad Vltavou). Kritériem výběru všech cen je originalita záběrů a individuální tvůrčí přístup k fotografickému ztvárnění témat. Fotografie jsou vystavovány v originální autorské podobě (zvětšeniny minimálně 30x40cm).
Fotografie ze slavnostního předávání cen
http://multimedia.ctk.cz/foto/search-view/6de4165acb7c50532388435b33407cd4/select-continue
Celý článek...
 
Výstava Praha fotografická 2018 PDF Tisk
Výstava 22. ročníku výstavy vítězných a vybraných fotografií ze soutěže Cena Praha fotografická proběhne pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého na Staroměstské radnici, Křížová chodba a Rytířský sál, od 6.4. do 28.4.2018. Soutěž Cena Praha fotografická nazvaná v duchu velkého fotografa Prahy Josefa Sudka již od roku 1996 každoročně soustřeďuje nejlepší snímky hlavního města, které vznikly v uplynulém roce. Do 22. ročníku soutěže bylo přihlášeno 1034 fotografií od 106 autorů. Výstava představující snímky 62 fotografů  je příspěvkem k vizuálním dějinám otevřeného města.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 59